PYTANIA I ODPOWIEDZI

Codziennie dostajemy dziesiątki e-maili i telefonów z pytaniami od naszych Klientów. Na każde z chęcią odpowiadamy, jednak zauważyliśmy, że wiele z pytań się powtarza. Aby usprawnić proces składania zamówień zarówno dla Państwa, jak i dla nas, przygotowaliśmy zestawienie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Zapraszamy do zapoznania się z nimi, a w przypadku braku znalezienia odpowiedzi na swoje pytanie, zapraszamy do kontaktu.

Ile wynosi jednostkowa cena haftu?

Wiemy, że każdy Klient chciałby od razu znać odpowiedź na pytanie ile kosztuje haft. Jednak z wielu względów nie da się tego ustalić z góry, dlatego też postaramy się wyjaśnić dlaczego tak jest i dlaczego przy każdym zamówieniu trzeba korzystać z formularza wyceny.

Cena haftu jest zależna od ilości ściegów, wielkości pola haftu, gęstości, koloru podkładu, a także od skomplikowania wzoru, który chcecie Państwo wykonać. Cena jest uzależniona również od ilości jednorazowego zamówienia. Im większe zamówienie, tym mniejsza cena jednostkowa. Dokładną cenę możemy podać, gdy poznamy szczegóły zamówienia, tj. ilość, miejsce, rodzaj, a także gdy zobaczymy projekt. W tym celu najlepiej wypełnić formularz wyceny, podając niezbędne informacje, a nasz pracownik skontaktuje się z Państwem w ciągu kilku godzin i poda dokładną wycenę zamówienia.

W jakich formatach plików można przesyłać projekt?

Projekt można przesłać w dowolnym, wybranym przez siebie formacie, jednak im bardziej profesjonalnie wykonany projekt, tym łatwiej szybciej przebiega proces realizacji zamówienia. Przede wszystkim zalecamy przesyłanie projektu sporządzonego w grafice wektorowej. Ułatwia to i przyspiesza cały proces realizacji zamówienia. Przykładowe formaty przesyłanej grafiki: cdr, pdf, ai, psd, eps, jpg, gif.

Ile wynosi koszt wykonania próby haftu?

Dla stałych Klientów hafciarni nie ma opłat za przygotowanie próby haftu. Nowych Klientów zapraszamy do kontaktu, w celu ustalenia warunków haftu próbnego.

Czy istnieje możliwość doboru koloru nici na podstawie grafiki?

Po przesłaniu do nas szczegółów zamówienia i projektu, nasz pracownik dobierze najbardziej pasujący do Państwa projektu kolor nici. Każdego zlecenie przed wykonaniem jest weryfikowane poprzez przesłanie do Klienta wizualizacji haftu, który pokazuje jak dokładnie będzie wyglądał haft wraz z kolorami. Można również wybrać kolor z palety Pantone.

Zastosowanie do 12 różnych kolorów nici zawiera się w cenie haftu. Każdy kolor więcej jest dodatkowo płatny i ustalany indywidualnie.

Ile wynosi maksymalna wielkość haftu?

Nasz zaawansowany park maszynowy z najnowocześniejszymi hafciarkami firmy Tajima, pozwala na wykonywanie haftu różnego rozmiaru. Od drobnych, precyzyjnych wzorów (pojedyncze detale i literki od 0,3cm) aż do haftu o wymiarze 43x35cm

Czy hafciarnia HaftProjekt wykonuje haft na wyrobach gotowych?

Oczywiście, nie mamy problemów z wykonywaniem haftu na wyrobach gotowych, jednak nie każde miejsce nadaje się do haftu komputerowego. W tym przypadku można skorzystać z haftu na wykrojach. Dokładne informacje można znaleźć na podstronie: haft komputerowy na wyrobach gotowych.

Czy istnieje możliwość wykonania haftu na gotowej czapce?

Oczywiście, że tak. Nasze nowoczesne maszyny dysponują taką technologią i wykonujemy haft komputerowy na czapkach z daszkiem, a także zimowych. Przygotowaliśmy specjalną stronę z ofertą haftu na czapkach. Wykonujemy zarówno indywidualne projekty, jak i gotowe wzory z naszego sklepu.

Ile wynosi minimalne zamówienie indywidualnego haftu?

Indywidualne wzory na zamówienie wykonujemy od 10szt. Przy mniejszych ilościach może się to okazać nieopłacalne, jednak dopuszczamy taką możliwość. W tym celu należy skontaktować się z nami w celu uzyskania szczegółów.

Jak długo zlecenie jest realizowane?

Wszystko zależy od wielkości zamówienia i jego skomplikowania. Jednak nasz rozbudowany i zaawansowany park maszynowy pozwala na szybką i sprawną realizację zamówień. Zwykle nie przekraczamy 2-3 dni roboczych. W przypadku dłuższego czasu oczekiwania, zawsze informujemy o tym Klienta. Zapraszamy do odwiedzenia podstrony: realizacja zamówień, w której dokładnie opisaliśmy jak wygląda cały proces wykonywania Państwa zlecenia.

Kto ponosi koszty przesyłki zamówionego towaru?

Koszt przesyłki ponosi Klient, jednak nie jest to duża kwota. Cena za wysyłkę jest stała i nie zależy od ilości zamawianego towaru. Koszt przesyłki po przedpłacie na konto wynosi 14zł, a z opcją płatności przy odbiorze jest to 19zł. Przy naprawdę dużych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji kosztów przesyłki.

Dlaczego haft komputerowy jest lepszy od innych metod zdobienia odzieży?

Haft maszynowy jest najbardziej uniwersalną metodą zdobienia. Poza tym jest niezwykle trwały i odporny na deformacje. Szczegółowo zalety opisaliśmy w zakładce: haft komputerowy.

Jak wybrać rozmiar dla siebie?

Każdy t-shirt, koszulka polo, czy polar, dostępne w naszej ofercie posiada swoją rozmiarówkę. Każdy przedmiot w sklepie ma w opisie tabelę rozmiarów. Zapraszamy do sprawdzenia.

Czy produkujecie naszywki podszyte rzepem?

Tak. Przy zamawianiu naszywek lub emblematów strażackich z naszej oferty, możecie Państwo wybrać czy chcecie żeby był podszyty rzepem, czy nie.

Czy wykonacie każdy projekt?

Zastrzegamy sobie możliwość odmówienia wykonania zlecenia, w kilku przypadkach: kiedy Państwa wzór jest nieczytelny, zbyt mały, lub nie jesteśmy w stanie podjąć się wykonania zlecenia, kiedy haft lub naszywka zawiera znak zastrzeżony oraz w przypadku obraźliwej lub zabronionej przez Polskie Prawo treści.

Co to jest program sterujący do hafciarki i ile kosztuje jego przygotowanie?

Do wykonania haftu, niezbędne jest stworzenie programu sterującego maszyną hafciarską. Przygotowanie programu jest czynnością czasochłonną. Państwa grafika zostaje wczytana do specjalnego programu, a następnie ręcznie "rysowana" i przerabiana na wizualizację haftu komputerowego.

Proces przygotowania wizualizacji musi uwzględniać takie parametry jak: wielkość haftu, gęstość i ilość ściegów, materiał, na którym zostanie wykonany haft, czy rodzaj stosowanych nici. 

Przygotowanie programu sterującego do maszyny hafciarskiej jest niezbędne do przygotowania każdego haftu i niestety nie można tego procesu zautomatyzować, każdy nowy projekt musi być wykonywany ręcznie. Dlatego też przy zamówieniach poniżej 10 sztuk pobieramy opłaty za przygotowanie programu. Dla zamówień powyżej 10 sztuk - program gratis.

Kto jest producentem gotowej odzieży w waszym sklepie?

Polar strażacki szyjemy samodzielnie, natomiast koszulki polo i t-shirt'y są gotowymi wyrobami takich firm jak: Adler, JHK, Keya.