Jak wygląda proces tworzenia haftu i naszywek?

Jak wygląda proces tworzenia haftu i naszywek?

Jak w naszej firmie Haft Projekt tworzymy haft komputerowy? Czasem są to piękne wzory na pościeli, ręcznikach, czy ubraniach. Myślę, że wielu z Was nie wie jak powstaje taki dekoracyjny haft. Ręcznie? Tak, ale tak było w przeszłości. Nawet najlepsza i najdokładniejsza krawcowa nie jest w stanie zrobić haftu tak precyzyjnie jak zwykła maszyna. Dzięki temu nasze ubrania i inne artykuły mają piękne logo, emblematy oraz przeróżne wzory. Ale jak te maszyny to robią? Czy są specjalnie zaprogramowane? Czy zwykły człowiek może mieć taką maszynę? Oczywiście, teoretycznie każdy może, ale nie każdy wie, w jaki sposób obsługiwać bardzo skomplikowane programy komputerowe do obsługi maszyny hafciarskiej, bez którego haft byłby niemożliwy. Do tego dochodzą ceny sprzętu, które są bardzo wysokie i nieopłacalne przy użytku domowym.

Co to jest proces projektowania haftu komputerowego? Należy zacząć od tego, że to nie jest prosta sprawa. Niestety wymaga on bardzo wysokich umiejętności, koncentracji, tak samo jak determinacji, oraz oczywiście bardzo dużych pieniędzy na sprzęt.

Wyposażenie naszej pracowni musi zawierać przede wszystkim program komputerowy do projektowania wzorów i oczywiście maszynę, która wzory wykona. Firmy takie jak nasza, specjalizujące się w hafcie komputerowym i robiące to na skalę przemysłową, posiadają bogaty park maszynowy z bardzo wieloma różnorodnymi maszynami.

 

Oprócz tego należy posiadać biegłość w obsłudze wysoce skomplikowanych programów do projektowania haftu komputerowego. Wielu ludziom wydaje się, że wystarczy zwykły plik graficzny i można tworzyć haft. Niestety nie. Każdy wzór, zdjęcie, obrazek trzeba od podstaw zaprojektować. Należy zdefiniować ilość ukłuć, kąt, pole haftu i każdy detal obrazka przerobić na wizualizacje haftu, tak aby maszyna wiedziała w którym miejscu i jak poprowadzić igłę oraz jakich nici użyć.

 

Jak wygląda proces tworzenia loga, czy emblematu na wybranym materiale? Na początek, jeżeli Klient wybrał kolor i wzór, to należy wprowadzić te dane w komputer, dopasować kolor nici, które zostaną użyte do produkcji haftu. Następnie, gdy wszytsko mamy wybrane, należy dokładnie ułożyć nić i jej grubość, którymi maszyna wykona dla nas haft. Taki proces produkcji wszelkiego rodzaju logo i emblematów może trwać kilka godzin, w zależnośći od ilości użytych kolorów i oczywiście rozmiaru haftu i ilościowej wielkości zamówienia.

← Poprzedni Następny →
Copyright © 2018 HaftProjekt