Przyszywanie naszywek nadaje zwykłym ubraniom wyróżniającego się wyglądu. Pomagają one rozpoznawać policjantów, żółnierzy, członków klubów, pracowników i wielu innych ludzi. Od dłuższego czasu stały się również przedmiotem pożądania kolekcjonerów, a także na trwałe zostały ozdobą wszelkiego rodzaju toreb, kurtek, kamizelek oraz innego, dowolnego typu ubrań.

Pomimo, że emblematy haftowane są proste do przyszycia dla każdego za pomocą igły i nitki to niektórzy ludzie nie wiedzą jak przyszyć naszywkę.

Nie ma żadnego powodu żeby martwić się czy denerwować przyszyciem aplikacji do ubrania. Nawet osoba początkująca, która nie ma doświadczenia w szyciu może to w prosty sposób wykonać. Jeżeli jesteś gotowy żeby się tego nauczyć, weź do ręki igłę i nitkę i zapoznaj się z tą prostą instrukcją.

1. Najpierw wypierz i wysusz materiał. Możesz pomyśleć, że jest to niekonieczne w przypadku nowych ubrań, jednak jest to ważne, ponieważ pomaga wyeliminować drobne kawałki materiału, które mogą występować na tkaninie po procesie produkcji.

2. Wyprasuj tkaninę jeżeli jest to konieczne. Musisz być pewien, że powierzchnia, na której chcesz przyszyć emblemat, jest czysta, sucha i gładka.

3. Znajdź dobrze oświetlone miejsce do pracy. Nawet ludzie z sokolim wzrokiem będą mieli problem z nawlekaniem nitki i precyzyjnym szyciem w ciemnym pomieszczeniu.

4. Przykładaj na próbę naszywkę w różne miejsca, przesuwaj ją, aż znajdziesz idealne miejsce do jej przyszycia. Dla większej precyzji przyszycia, przypnij tymczasowo naszywkę w wybranym miejscu za pomocą agrafki lub szpilki. Teraz kiedy już zakończyłeś wszystkie przygotowania, możesz rozpocząć szycie.

5. Wybierz odpowiednią dla siebie nitkę i igłę. Żeby całość wyglądała profesjonalnie, należy znaleźć nitkę najbardziej zbliżoną kolorem do naszywki lub materiału, na którym będzie przyszyta. Każdy podstawowy materiał powinieneś łatwo dopasować do nici.

6. Rozwiń około 50-centymetrowy kawałek nici ze szpulki i przetnij pod kątem 45 stopni. Im dłuższa nitka, tym trudniej się nią pracuje. Długie pasma nici często się skręcają, plączą i związują.

7. Weź igłę pod światło i ucięty koniec nici przełóż przez ucho igły. Jeżeli masz z tym problem to najpierw zwilż koniec nici aby wygładzić wszystkie nierówności. Przeciągnij nić i zawiąż supeł blisko końca. Jeżeli nadal masz problem z nawlekaniem to użyj nawlekacza. Są one powszechnie dostępne w pasmanteriach.

8. Obróć tkaninę i szyj od spodu do wierzchu. To powinno zamaskować supeł na końcu nici kiedy naszywka zostanie przytwierdzona na stałe. Przepchnij igłę przez krawędz naszywki używając drugiej ręki jako przewodnika. Jednak musisz uważać żeby się nie ukłuć w palec.

9. Wyciągnij igłę przez przód tkaniny i powtarzaj tę czynność pozostawiając około pół centymetra odstępu pomiędzy punktami przejścia.

10. Kiedy skończysz obszywać całą naszywkę, weź igłę i wsuń ją pod jeden ścieg, aby stworzyć pętlę. Poprowadź igłę przez pętelkę i zaciśnij. Powtórz tę czynność co najmniej raz aby wzmocnić węzeł.

Gratulujemy! Teraz będziesz nosił samodzielnie przyszytą naszywkę. Możliwe, że była to pierwsza z wielu trwałych i ciekawych naszywek, które będą zdobiły Twój plecak, spodnie, czy kurtkę, a którą przyszyłeś samodzielnie. Powinieneś być z siebie dumny!